Bajki i ja

Nazywam się Małgorzata Tomera, jestem psychologiem, pracuję w przedszkolu, prowadzę też gabinet “Słonecznik – Wsparcie psychologiczne dla dzieci i rodzin”

Moje spojrzenie na bajki…

„To umysł kreuje świat wokół nas i nawet gdybyśmy stanęli tuż obok siebie na tej samej łące, moje oczy nigdy nie ujrzą tego, co widzą twoje.”

George Gissing

Mój dalszy ciąg tego cytatu: 

“… możemy jednak nawzajem sobie o tym opowiedzieć”

I stąd wzięły się w mojej głowie bajki 🙂 

Dla mnie są one oknem, przez które możemy inaczej spojrzeć na świat. Pomagają nazwać i zrozumieć to, co trudno wyrazić własnymi słowami. Mogą być pomocne jako wstęp do rozmowy na ważny temat, wspólne przyjrzenie się czemuś… mogą pomóc lepiej zrozumieć pewne sprawy, spojrzeć na nie inaczej, nie są natomiast lekarstwem na problemy i trudności. W moim osobistym odczuciu i przekonaniu nie są też adresowane jedynie do dzieci, które wg dorosłych “mają problem”… traktuję je raczej jako adresowane do dzieci i dorosłych, którym mogą pomóc przyjrzeć się wspólnie ich relacji i lepiej zrozumieć to, co w tej relacji się dzieje 🙂

Jeśli chcielibyście wykorzystać zamieszczone tu Wytworki w swojej pracy i podzielić się ze mną swoimi wrażeniami, refleksjami lub przekazać mi opinie Waszych “osobistych” małych czytelników i słuchaczy, napiszcie do mnie.

Kontakt ze mną:
gosia.tomera@gmail.com

Zapraszam też na profil Wytworków na Facebooku: www.facebook.com/wytworkipotworki/

Copyright© 2016

Kopiowanie i używanie treści jest dozwolone jedynie za zgodą autora.
gosia.tomera@gmail.com

Dodaj komentarz